Wellness w dosłownym tłumaczeniu na nasz rodzimy język oznacza dobre samopoczucie, nie mniej jednak zanim zgłębimy wiedzę dotyczącą tego pojęcia warto zastanowić się gdzie ma swój początek ta filozofia i zarazem sposób życia.
W roku 1959 amerykański lekarz Dr. Halbert Dunn stworzył własną filozofię, która głosiła, że do osiągnięcia pełnej harmonii niezbędna jest równowaga ciała i umysłu – wszak od zawsze dobre samopoczucie ściśle wiązało się z dobrym zdrowiem i na odwrót. Kiedy człowiek w swoim umyśle wytworzy pełną świadomość, że nikt inny tylko on sam jest odpowiedzialny za stan swojego zdrowia i tylko on może podejmować działania mające na celu poprawę, oraz zachowanie dobrego zdrowia wówczas osiąga swego rodzaju stan wtajemniczenia w arkana filozofii Wellness. W tym właśnie momencie dochodzą niezbędne czynniki, które wpływają na całą strukturę Wellness, a są nimi czynności i zabiegi, które pomogą nam zachować zdrowie oraz współgrające z nim dobre samopoczucie poprzez jednoczesne zapewnienie sobie komfortu, który znacząco wpływa na regularność ich wykonywania.
W czasie dziesiątek lat filozofia Wellness znacznie ewoluowała i w dzisiejszych czasach jest nie tylko harmonią ciała i umysłu, ale także sposobem bycia i sposobem na życie. W dużej mierze zdrowie człowieka zależy od niego samego, dlatego też żyjąc i przestrzegając zasad Wellness osiąga się nie tylko wyrzeźbione na zajęciach fitness ciało, ale i dobrą kondycje fizyczną, czyli żyjąc zgodnie z filozofią Wellness uwzględniamy i rozpieszczamy swoje potrzeby psychologiczne, towarzyskie, intelektualne, emocjonalne, finansowe, oraz fizyczne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz